VÝSTAVA: MARKÉTA HLINOVSKÁ | MEZI PONDĚLÍM A NEDĚLÍ

VÝSTAVA: MARKÉTA HLINOVSKÁ | MEZI PONDĚLÍM A NEDĚLÍ

VÝSTAVA: MARKÉTA HLINOVSKÁ | MEZI PONDĚLÍM A NEDĚLÍ

V Kulturním centru VRATISLAVICE 101010 vzniká nová galerie jako otevřená platforma pro umění, design a architekturu, Galerie Desítky. Prosklená stěna, která je po celé délce galerie, umožní návštěvníkům ale i náhodným kolemjdoucím nahlédnout do světa umění, a to v podstatě nepřetržitě. Kurátorkou galerie bude Paulina Skavova.

Markéta Hlinovská (*1978) je česká kreslířka a malířka. „Jako malá jsem chodila do hudebky přes patro, kde si děti kreslily, a já jim to tak záviděla,“ vzpomíná Markéta Hlinovská na své umělecké začátky. Na výtvarný obor šla až po gymnáziu, když na Hellichovce pomaturitně studovala knižní grafiku a ilustraci. Připravovala se na svá budoucí studia na Akademii výtvarných umění v Praze, kterou v roce 2008 úspěšně absolvovala v ateliéru profesora Jiřího Lindovského. Během studií absolvovala stáž na École Nationale Supérieure d'Art de Dijon.

Výstava je k vidění kdykoliv v rámci prosklené "window gallery". Otevřeno bude vždy 1 hodinu před každým divadelním a hudebním představením pro veřejnost v KC VRATISLAVICE 101010.

Výstava potrvá do 30. 11. 2022.

 

Zpět na program akcí