GALERIE DESÍTKY

Galerie desítky logoZbrusu nová „window gallery“ v areálu kulturního centra.

Všichni budou jásat

 

TOMÁŠ BAMBUŠEK | VŠICHNI BUDOU JÁSAT

Herec a výtvarník Tomáš Bambušek (*18. 12. 1972) se narodil v Lounech, je starším bratrem dramatika a režiséra Miroslava. V roce 1996 společně v rodném městě založili divadelní soubor D. I. Lebedung. Tomáš Bambušek pracoval jako scénograf a výtvarník v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, od roku 2005 působí v Praze. Intenzivně začal malovat  před třinácti lety, když si při divadelní derniéře zlomil nohu. V současnosti má velký ateliér ve Vraném nad Vltavou.

V Galerii Desítky představí svá rozměrná plátna, na kterých jsou divoké květinové výjevy a magické krajiny. Jeho obrazy většinou vznikají v ateliéru, venku si dělá skici a kresby. Detaily květin záměrně maluje na rozměrná plátna, která jsou svébytným dokumentem průchodu krajinou.

„Zaujme mě nějaká trivialita a udělám to ve velkém gestu. Skrze velké gesto obyčejné krajiny můžu vidět její podstatu. Nepatrnou květinu se snažím vyzdvihnout a umožnit jí ukázat se ve své kráse. Obyčejná pampeliška je kolikrát zajímavější než alpský vrchol,“ vysvětluje autor. Zvláštní název výstavy ´Všichni budou jásat´ je jakousi metaforou Bambuškovy tvorby.

Kurátorka výstavy Paulina Skavova připomíná, že Tomáš Bambušek jde ve své tvorbě tak trochu proti proudu času, protože krajinomalba je v současném výtvarném světě považována za archaismus odkazující na 19. století, kdy tento druh malířství u nás zažíval největší rozkvět.

Výstava potrvá do 31. 5. 2024.

HISTORIE VÝSTAV

Ikona telefonu Kontakt

Ikona mapy Adresa

areál Kulturního centra VRATISLAVICE 101010
Nad Školou 1675
463 11 Liberec 30
GPS: 50°44’37.463“N, 15°5’34.001“E
Zobrazit na mapě

Ikona hodin Otevírací doba

Expozice jsou k vidění kdykoliv v rámci prosklené "window gallery". Galerie je otevřena vždy 1 hodinu před každým divadelním a hudebním představením pro veřejnost v KC VRATISLAVICE 101010.

Kontakt Vratislavice 101010