Pro děti: MATEŘINKA „23“ - ŠKATULENÍ

Pro děti: MATEŘINKA „23“ - ŠKATULENÍ

Pro děti: MATEŘINKA „23“ - ŠKATULENÍ

Vstupné: 100 Kč

Pro diváky od 4 let. V rámci mezinárodního divadelního festivalu MATEŘINKA „23“ uvádí Naivní divadlo Liberec.

Škatulení zve do světa fantazie, v němž se i zdánlivě obyčejné věci mění v něco nevšedního. Stačí otevřít oči, zapnout představivost, rozhýbat se a hrát si.

Co všechno může představovat krabice? A co teprve když jich je víc, jsou různě velké nebo v nich někdo bydlí? Jak je můžeme zabydlet my? Přemístit, poslat, přeskočit, posunout, přestavět nebo oběhnout? Jak prožíváme překvapení? Jsme zvědaví? Kdo nebo co v ní je? Jak zní? Jak je těžká? Můžeme jí něco svěřit? Vím odkud krabice přicestovala a jak dlouhou cestu urazila? A kam patří?

Představení propojuje tanec, živou hudbu, performanci i prvky improvizace. Seznamuje děti s uvažováním o prostoru a architektuře, fyzikálních zákonech, přepravě a cestování krabic, ale i důležitosti přání a snů.

Eli a kol. Praha je organická skupina umělců spolupracujících s uměleckým spolkem HTSpE, z.s.

Představení je součástí Mezinárodního divadelního festivalu MATEŘINKA, který se zaměřuje na inscenace pro diváky od 3 do 7 let.

V programu letošního ročníku se představí vybraná česká profesionální divadla: Divadlo Drak Hradec Králové, Divadlo Alfa Plzeň, Divadlo Minor Praha, Buchty a loutky Praha, Naivní divadlo Liberec a další nezávislé loutkářské skupiny a sólisté.

K tuzemským tvůrcům se připojí soubory z Belgie, Dánska, Německa a Slovenska.

Festivalový program doplní několik výstav: scénografa Roberta Smolíka, výtvarníka a divadelníka Matěje Formana a fotografa Josefa Ptáčka, dále koncerty, projekce animovaných filmů, workshopy či setkání zástupců ASSITEJ a UNIMA - ředitelů divadelních festivalů zaměřených na tvorbu pro děti a mládež.

Pořadatelé festivalu: Statutární město Liberec a Naivní divadlo Liberec za finanční podpory MKČR a LK

Zpět na program akcí