Koncert: JAMES HARRIES

Koncert: JAMES HARRIES

Koncert: JAMES HARRIES

Open-air koncert v atriu KC VRATISLAVICE 101010, případě nepříznivého počasí se přesouvá na hlavní sál. Pořádá Kavárna Bez konceptu.

Koncert je součástí Letní scény 2023.

James Harries (* 1974) je uznávaný hudebník z anglického Manchestru, žijící od r. 1990 v ČR. Vydal několik studiových alb, oceňovaných kritiky po celém světě.

Jeho hudební projev je osobitý a originální, zařaditelný do kategorií folk, rock, indie, alternativní rock. Koncertuje po celém světě buď jako sólový zpěvák s kytarou nebo má za zády kapelu. Magazín Rolling Stone označil Jamese Harriese za „Zlatý hlas“, jakým byl například Jeff Buckley nebo jaký vlastní Damien Rice.

James Harries jako první na světě natočil své oficiální album na mobilní telefon, alespoň média Jamesovi takovéto prvenství přidělila. Tuto nahrávku bez jakýchkoliv úprav vydal a poskytl svým fanouškům v digitální podobě ke stažení na svých internetových stránkách. Zmíněné skvělé album, nahrané na mobilní telefon, se jmenuje jednoduše „Voice Memos: a collection of songs I recorded on my phone“ (Hlasové poznámky: kolekce písní nahraných na můj mobil) a bylo vydáno 1. 12. 2012. Obsahuje deset písní zaznamenaných na různých místech Evropy během podzimního evropského turné v roce 2012. Každou z těchto nahrávek doprovází také autentická fotografie pořízená na místě nahrání.

 

Zpět na program akcí