PROGRAM

Přednáška: NEZNÁMÁ OKINAWA
18.5.17 18:00

Přednáška: NEZNÁMÁ OKINAWA

Z technických důvodů zrušeno. Děkujeme za pochopení.

Na území dnešní prefektury Okinawa se po čtyři staletí rozkládalo království Rjúkjú. Posílalo tribut čínskému císaři a jeho námořníci cestovali až do Indie nebo dnešní Malajsie. A například karate je původně okinawské bojové umění.

Okinawské náboženství vyzdvihuje ženu jako kněžku - každá žena je schopna rozmlouvat s božstvy a zároveň i ochraňovat muže, s nimiž je pokrevně spřízněna.

Staří Číňané označovali ostrovy jako "Ostrovy šťastných nesmrtelných", i dnes je počet stoletých 4krát vyšší než jinde na světě.

Vydejme se na úžasnou pouť historií a kulturou těchto ostrovů, které jsou nám zatím docela neznámé, s Mgr. Janou Duchkovou.

Mgr. Jana DUCHKOVÁ - Vystudovala japanologii a překladatelství na Karlově univerzitě. Mnoho let pracovala jako tlumočnice japonského a anglického jazyka. Je autorkou knihy pro děti.

zpět
Kapacita sálu je omezená, doporučujeme včasný nákup vstupenek. Děti do 3 let mají vstup zdarma bez nároku na místo (pouze se svým doprovodem s platnou vstupenkou). U večerních akcí dbejte prosím na adekvátní společenský oděv. V případě příchodu po začátku představení nemusíte být vpuštěni do hlediště. Pořadatel si vyhrazuje právo změnit uspořádání sálu.
FACEBOOK PROGRAM
created by CTECH s.r.o. ©2012