PROGRAM

Filmový klub: FREE SOLO
18.9.19 19:30

Filmový klub: FREE SOLO

Dokumentární, USA, 2018, 100 min. / titulky

Vstupné: 70 Kč

"Nestává se zase až tak často, že byste do kina přišli na dokument a odcházeli téměř se zástavou srdce, i přesto, že víte, že příběh skončí dobře. Takový adrenalinový zážitek vám přináší Oscarem oceněný dokument o sólo lezci Alexu Honnoldovi – Američanovi, který se jako první na světě odvážil zdolat vysokou stěnu El Captain bez jištění."

FREE SOLO je směsicí napínavého thrilleru a inspirativního životního příběhu sportovce, který si klade fyzicky i psychicky náročné cíle a snaží se dosáhnout hranice nemožného. V období začátku příprav na obtížný výstup se jeho aura nepřemožitelnosti, kterou si po desetiletí zdařile budoval, nečekaně rozpadá. Vztah s novou přítelkyní znamená též změnu ve vnímání nebezpečí úrazu a nezdarů. Vasarhelyiová a Chin umně a s citem zachycují hluboce lidské okamžiky stejně jako životu nebezpečný výkon, to vše s excelentní, místy až závrať způsobující kamerou. Výsledkem je triumf lidského ducha.

zpět
Kapacita sálu je omezená, doporučujeme včasný nákup vstupenek. Děti do 3 let mají vstup zdarma bez nároku na místo (pouze se svým doprovodem s platnou vstupenkou). U večerních akcí dbejte prosím na adekvátní společenský oděv. V případě příchodu po začátku představení nemusíte být vpuštěni do hlediště. Pořadatel si vyhrazuje právo změnit uspořádání sálu.
FACEBOOK PROGRAM
created by CTECH s.r.o. ©2012